Pasowanie Na Uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Sokołowsku

Im.  Janusza Korczaka w Sokołowsk

Bardzo podniosły i uroczysty charakter miało Pasowanie na Ucznia klasy 1 w Publicznej Szkole Podstawowej w Sokołowsku.  Ślubowanie  i Pasowanie pierwszaków odbyło się w obecności rodziców, nauczycieli, zaproszonych gości oraz całej społeczności uczniowskiej. Z ramienia Gminy  Mieroszów gościliśmy  panią  Roksanę  Switeńka z referatu  oświaty, przewodniczącą  Rady Rodziców  panią  Dominikę  Zimnowodzką , przedstawicieli  Spółki Sanatoria Dolnośląskie, Sołtys i Radę  Sołecką  z Sokołowska z przedstawicielką  panią Tatianą Wujdą.

Uroczystość pasowania na ucznia to tradycja długoletnia naszej szkoły na którą składa się   część artystyczna i oficjalna.

W części artystycznej uczniowie przygotowali program artystyczny   w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, taneczne i wokalne pod opieką wychowawczyni  pani Iwony Przybysz. Udowodnili, że znają swoją ojczyznę i szkołę oraz, że są gotowi podejmować uczniowskie wyzwania. To był egzamin, który zdali na szóstkę.

Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci ślubowania na sztandar szkoły  oraz pasowanie na uczniów dokonane przez dyrektor szkoły panią Grażynę Lektarską.   Składając przysięgę na sztandar szkoły pierwszoklasiści obiecali być dobrymi Polakami, uczyć się pilnie i wytrwale. Następnie rodzice pierwszaków złożyli przyrzeczenie , że będą wspierać,  pomagać i pamiętać, że dzieciństwo ich dzieci tak szybko mija, a tak ważne jest w życiu każdego człowieka. Łza wzruszenia pojawiła się w niejednym oku.

Na pamiątkę wydarzenia , uczniowie otrzymali dyplomy i upominki od rodziców i zaproszonych gości. Był także  tort i słodki poczęstunek.
Najmłodszym uczniom życzono samych sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy.

Atrakcją  wieńczącą   pełen wrażeń dzień , była wycieczka do zamku Książ w Wałbrzychu. W asyście kamerdynera zamku, dzieci poznały tajemnicze przejścia , zakamarki, komnaty,  a także znaleźli się w szkole sprzed stu lat. W sposób zabawny poznali historię zamku i ich gospodarzy.

Ten dzień z pewnością na długie lata  pozostanie w pamięci rodziców i uczniów.

Wychowawca klasy 1 Iwona Przybysz

Comments are closed.