Zespół Szkolno – Przedszkolny im. Janusza Korczaka
w Sokołowsku

W maju sprzęt otrzymany w ramach rządowego programu „Laboratoria Przyszłości” wykorzystaliśmy w trakcie:

– Zabawa dzieci na świeżym powietrzu została sfotografowana sprzętem – aparatem fotograficznym pozyskanym w ramach rządowego programu Laboratoria Przyszłości.

– W maju podczas zajęć uczniowie kl. 6 doskonalili umiejętność lutowania sprzętem pozyskanym z rządowego programu Laboratoria Przyszłości.

– Ogólnopolska akcja „Śniadanie daje moc- wiosna na talerzu!” – pamiętamy, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia. W domu nie każdy chętnie zjada je rano, dlatego w szkole powinien zjeść pożywne II śniadanie. Uczniowie klasy II po raz kolejny uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji „Śniadanie daje moc- wiosna na talerzu!”. Przygotowaliśmy kolorowe kanapki, bogate w nabiał i witaminy. Duży nacisk położyliśmy na właściwy dobór produktów korzystnych dla zdrowia. Nie zabrakło pomidorów, ogórków, szczypiorku czy rzodkiewki. Było pieczywo wieloziarniste, ciemne i białe. Pamiętaliśmy przy tym o estetyce i bezpieczeństwie. Kolorowe kanapki, szaszłyki i łódeczki zjedliśmy z ogromnym apetytem. Do wykonania relacji fotograficznej wykorzystano sprzęt zakupiony z rządowego projektu „Laboratoria Przyszłości”.

– Trzymaj się prosto – Zajęcia z projektu ”Gmina Mieroszów Równa w Kompetencjach”. Na zajęciach z profilaktyki wad postawy uczniowie  wykonują ćwiczenia m.in.  na karimatach z szarfą. Zdjęcia wykonano aparatem fotograficznym z Laboratoriów Przyszłości.

– 20 maja – Światowy Dzień Pszczół – w związku z obchodami Światowego Dnia Ziemi uczniowie klasy 3 obejrzeli film edukacyjny o życiu pszczół i ich roli w przyrodzie. Następnie wykonali prace plastyczne i przygotowali gazetkę klasową:). Zdjęcia wykonano aparatem fotograficznym z Laboratoriów Przyszłości.

Obchody tego dnia są okazją  do przypomnienia sobie znaczenia pszczół w środowisku i dla pozyskiwania żywności. To także pretekst do zastanowienia się, co możemy zrobić dla ochrony tych pożytecznych owadów.

– Klasowy konkurs pięknego czytania – 19.05.2023 r. w klasie 3 odbył się klasowy konkurs pięknego czytania. W konkursie uczestniczyło  9 uczniów. Na początku konkursu dzieci przypomniały o zasadach pięknego czytania, a następnie czytały fragmenty wybranych przez siebie książek.

Laureatami konkursu zostali: 1 miejsce: Tymoteusz Wolski, 2 miejsce: Kalina Baranowska, 3 miejsce: Aleksander Żałobka. Wszyscy uczestnicy nagrodzeni zostali drobnymi nagrodami rzeczowymi. Zdjęcia wykonano aparatem fotograficznym z Laboratoriów Przyszłości.

– Uczniowie klasy 3 już trzeci rok uczestniczą w programie edukacji antytytoniowej „Nie pal przy mnie, proszę”.  Znają pojęcia: palenie czynne , a palenie bierne. Wiedzą, jak poprosić osobą dorosłą, aby w ich obecności nie paliła. W celu utrwalenia wiadomości na temat szkodliwości palenia oraz podsumowania programu dzieci brały udział w konkursie plastycznym. Prace uczniów zostały zamieszczone na gazetce klasowo – świetlicowej. Zdjęcia do artykułu wykonano aparatem fotograficznym z Laboratoriów Przyszłości.

„Mnożenie prosta sprawa i zabawa” taki temat miały jedne z kolejnych zajęć rozwijających umiejętności myślenia, dla uczniów klasy pierwszej. Dzieci bardzo szybko zrozumiały na czym polega mnożenie liczb. Z ochotą i łatwością rozwiązywały na liczmanach i liczydle, przy tablicy i na kartkach wybrane przykłady. Zakończyły zajęcia zadowolone z osiągnięcia zdobytych nowych umiejętności. Zajęciach zostały sfotografowane aparatem pozyskanym z rządowego programu „Laboratoria Przyszłości”.

– Uczniowie kl. VIII na zajęciach z informatyki uczą się programowania z robotami Photon. Na ostatnich zajęciach dzieci pisały własne programy oraz testowały prawidłowość ich działania.

– Uczniowie klasy 2 zachęcają do czytania. Maj – miesiącem czytania książek. Z tej okazji chętni uczniowie klasy 2 czytali wiersze swoim młodszym koleżankom i kolegom. Dzieci były zachwycone. Z uwagą słuchały wesołych, ale też pouczających wierszy polskich poetów. Na spotkaniu wykorzystano sprzęt z rządowego programu „Laboratoria Przyszłości”.

– Wycieczka do ZOO we Wrocławiu. W ramach projektu unijnego „Gmina Mieroszów równa w kompetencjach – działania rozwijające uczniów szkoły podstawowej” , uczniowie klasy 1 i 2  wraz z wychowawcami i uczniami szkół z Kowalowej i z  Mieroszowa wzięli udział w bezpłatnej wycieczce do ZOO we Wrocławiu. Przy pięknej, słonecznej pogodzie podziwialiśmy zwierzęta egzotyczne w Afrykarium i Oceanarium. Niektóre dzieci były po raz pierwszy w ZOO, tym bardziej były  zachwycone oglądając na żywo ssaki, gady , płazy i ptaki.  Pobyt w ZOO dostarczył wszystkim uczestnikom wiele radości i był niezwykłą lekcją przyrody. Podczas wycieczki korzystaliśmy ze sprzętu zakupionego z  rządowego projektu „Laboratoria Przyszłości.”

– Wycieczka – Termy Tropicana w Karpaczu. 30 maja odbyła się wycieczka do Parku Wodnego Tropicana w Karpaczu. Pobyt na basenie jako jedna z alternatywnych form spędzania wolnego czasu cieszy się wśród uczniów sporym powodzeniem. W wycieczce wzięli udział uczniowie klas 4-8. Uczestnicy wycieczki spędzili czas relaksując się w basenie rekreacyjnym z falą, grocie solnej i lodowej oraz korzystali z hydromasaży i jacuzzi.  Uczniowie mogli także sprawdzić swoje umiejętności w basenie pływackim. Dzięki sprzyjającym warunkom atmosferycznym uczestnicy wycieczki skorzystali ze wszystkich atrakcji dostępnych w kompleksie. Zdjęcia wykonano aparatem fotograficznym z Laboratoriów Przyszłości.

– Wolontariusze naszej szkoły podczas Żonkilowej Kwesty, podczas  której zebrane pieniądze zasilą konto hospicjum dla dzieci w Wałbrzychu. Zdjęcia wykonano aparatem uzyskanym dzięki programowi rządowemu Laboratoria Przyszłości. 

#Laboratoria Przyszłości    #Laboratoria Przyszlosci

 

Dziennik elektroniczny LIBRUS
Biuletyn Informacji Publicznej
Elektroniczna Skrzynka Podawcza

Godziny dzwonków

1. Lekcja 8.00 – 8.45

2. Lekcja 8.50 – 9.35

3. Lekcja 9.45 – 10.30

4. Lekcja 10.45 – 11.30

5. Lekcja 11.40 – 12.25

6. Lekcja 12.35 – 13.20

7. Lekcja 13.35 – 14.20

8. Lekcja 14.25 – 15.10

Kalendarz
czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Skip to content