Zespół Szkolno – Przedszkolny im. Janusza Korczaka
w Sokołowsku

W czerwcu uczniowie korzystali na lekcjach i zajęciach dodatkowych ze sprzętu zakupionego w ramach rządowego programu Laboratoria Przyszłości podczas:

– 01 czerwca 2023r. uczniowie klasy 3 uczestniczyli w warsztatach artystycznych zorganizowanych przez pracowników- artystów z Manufaktury „Dzika Owca” w Sokołowsku. Wykonali breloczki z gipsu.:). Zdjęcia wykonano aparatem fotograficznym z Laboratoriów Przyszłości.

– Gratulacje dla laureata konkursu ogólnopolskiego „Świetlik” oraz wyróżnienia – z ogromną przyjemnością informuję, że uczeń klasy 3 Aleksander Żałobka zdobył tytuł laureata II miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Nauk Przyrodniczych „Świetlik”. Wyróżnienie otrzymała uczennica klasy 2 Antonina Barnaś. Zwycięzcy dostali książki oraz dyplomy. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy. Serdecznie gratulujemy!!!  Zdjęcia wykonani aparatem fotograficznym z Laboratoriów Przyszłości.  

– Wyprawa w góry – dnia 1 czerwca uczniowie klasy pierwszej, wraz z wychowawczynią i chętnymi rodzicami, wybrali się na pieszą wycieczkę na Andrzejówkę. W czasie wędrówki mogli podziwiać piękną przyrodę. Bezpiecznie i sprawnie dotarli do schroniska, gdzie mogli posilić się, kupić pamiątki i odpocząć. Wszyscy pełni wrażeń  powrócili do szkoły. Składam serdeczne podziękowanie za pomoc podczas zawodów Państwu Zimnowodzkim i Zagórom oraz panu Stanisławowi Kobusowi:) Wyprawa została udokumentowana zdjęciami, zrobionymi aparatem fotograficznym z projektu Laboratoria Przyszłości.

– Ogród Japoński – Dnia 02 czerwca 2023 r. uczniowie klas 4, 5, 6 i 8 wraz z opiekunami wzięli udział w wycieczce edukacyjno – integracyjnej do Wrocławia. Opiekunami wycieczki były – panie Jolanta Fidler, Justyna Boczoń oraz Katarzyna Hawrot. Do Wrocławia dojechaliśmy Kolejami Dolnośląskim, następnie po krótkim odpoczynku i posiłku, tramwajem udaliśmy się do Hali 100 – lecia, w sąsiedztwie której znajduje się Ogród Japoński. Tam, uczniowie poznali charakterystyczne rośliny ogrodowe Japonii, najciekawsze rośliny występujące w różnych środowiskach na terenie Polski, jak i również w strefie tropikalnej i subtropikalnej świata. W ramach edukacji przyrodniczo-ekologicznej uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat różnorodności wymagań klimatycznych i glebowych roślin, poznali poszczególne gatunki objęte ścisłą ochroną oraz zasady postępowania z roślinami chronionymi. Te urokliwe ogrody zrobiły na uczniach wielkie wrażenie. Urocze alejki, różnorodna roślinność, malownicze zakątki, japońskie budowle małej architektury ogrodowej, kamienne ozdoby oraz wodne kaskady pozwoliły wszystkim odpocząć.

Po odbyciu  spaceru w klimatycznej scenerii, obserwacji wrocławskiej fontanny multimedialnej – otoczonej pergolą, wysłuchaliśmy przepięknego koncertu. Po czasie wolnym i posiłku wróciliśmy mając pamięci wiele wspomnień i niezapomnianych wrażeń z pobytu w pięknym oraz malowniczym Wrocławiu. 

– Podczas zajęć z wychowawcą uczniowie klasy szóstej doskonalili umiejętności związane z  lutowaniem. Posługiwanie się lutownicą okazało się nie takie trudne i wzbudziło duże zainteresowanie. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Wykorzystanie lutownicy podczas zajęć było możliwe dzięki projektowi „Laboratoria Przyszłości”.

– Uczniowie klasy V na informatyce programują roboty Photon, doskonaląc swoje umiejętności m.in. tworzenia krótkich programów, wyznaczania trasy, omijania przeszkód.

Turniej warcabowy  – warcaby to nie tylko gra planszowa, lecz także edukacyjna, bowiem uczy m.in. koncentracji, cierpliwości, gry „fair play”, wprowadza elementy zdrowego współzawodnictwa, rozwija umiejętności planowania i realizacji różnych strategii. 16.06.2023r., w ramach Pikniku Rodzinnego został rozegrany turniej warcabowy w dwóch kategoriach klas I-III i IV-VIII.
Do turnieju mógł zgłosić się każdy uczeń naszej szkoły. Uczniowie przed rozgrywkami ćwiczyli ze swoimi kolegami i koleżankami w świetlicy, jak również w domu. Turniejowi towarzyszyły pozytywne emocje, koledzy kibicowali, wszyscy byli skupieni na rozgrywkach. Pomysł turnieju podobał się zarówno uczestnikom, jak i kibicującym. Wielu uczniów już zgłosiło chęć udziału w kolejnym takim przedsięwzięciu. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy potęgi umysłu.
Laureaci turnieju:

Kategoria klas I-III: 

Mistrz: Aleksy Kluczyk-Ciszewski, kl. I

Wicemistrz: Jan Spadło, kl. I

Kategoria klas IV-VIII

Mistrz: Nadia Mikłasz, kl. V

Wicemistrz: Ignacy Cieleban, kl. VIII                                                                                       

#Laboratoria Przyszłości    #Laboratoria Przyszlosci

 

Dziennik elektroniczny LIBRUS
Biuletyn Informacji Publicznej
Elektroniczna Skrzynka Podawcza

Godziny dzwonków

1. Lekcja 8.00 – 8.45

2. Lekcja 8.50 – 9.35

3. Lekcja 9.45 – 10.30

4. Lekcja 10.45 – 11.30

5. Lekcja 11.40 – 12.25

6. Lekcja 12.35 – 13.20

7. Lekcja 13.35 – 14.20

8. Lekcja 14.25 – 15.10

Kalendarz
lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Skip to content