Zespół Szkolno – Przedszkolny im. Janusza Korczaka
w Sokołowsku

W grudniu sprzęt otrzymany w ramach rządowego programu „Laboratoria Przyszłości” wykorzystaliśmy w trakcie:

– wycieczki do Wrocławia, która odbyła się w piątek 2 grudnia. Uczniowie klas 5 i 6 z wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę do Wrocławia. Celem wycieczki było zwiedzenie wystawy klocków Lego, które miało miejsce w Skytower. Zwiedzający mieli okazję zobaczyć niezwykle budowle oraz interaktywnie eksponaty wykonane z klocków Lego m.in. ogromny, liczący ponad 7 metrów długości i 4 metry szerokości, kultowy statek sagi Star Wars a także wielki mur chiński o długości 55 metrów. 

Po zwiedzaniu uczniowie mogli samodzielnie zbudować budowle i makiety  według swoich pomysłów. Następnie wycieczka udała się na rynek wrocławski, gdzie o tej porze roku trwa słynny Jarmark Bożonarodzeniowy z wieloma atrakcjami oraz kramami, pełnymi różnorodnych przysmaków na tle bajkowej scenerii. Uczniowie wrócili do domu w godzinach wieczornych, zmęczeni ale bardzo zadowoleni. Zdjęcia wykonano aparatem z programu Laboratoria Przyszłości.

– podczas warsztatów  z Carrot Art Beata Marchewa w świetlicy szkolnej. Nasi uczniowie przygotowali piękne kartki świąteczne, które podarują bliskim na święta. Zajęcia z Beata Marchewa wprowadziły nas w  magiczny i uroczysty nastrój. Zdjęcia wykonane aparatem fotograficznym otrzymanym z rządowego programu Laboratoria Przyszłości.

– Dnia 20 grudnia 2022r. odbył się w naszej szkole VIII Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Do konkursu zgłosiło się 21  uczniów klas I – VIII. Jury oceniało uczestników w trzech kategoriach wiekowych (ucz. kl. I – III, IV – VI i VII – VII) , biorąc pod uwagę walory głosowe, emisję głosu, interpretację oraz ogólny wyraz artystyczny. Organizatorem konkursu była naucz. p. Iwona Przybysz.

W kategorii klas I – III:

I miejsce zajęła Kalina Baranowska ucz. kl. III

II miejsce – Antonina Barnaś ucz. kl. II

III miejsce – Blanka Łubińska ucz. kl. III

Wyróżnienie w tej kategorii wiekowej otrzymał Filip Wolski ucz. kl. I, Pola Zając ucz. kl. II i Feliks Kornalewicz ucz. kl. I

W kategorii klas IV – VI:

I miejsce zajął Ivan Głotov ucz. kl. IV

II miejsce – Hanna Małys ucz. kl. IV

III miejsce – Piotr Zimnowodzki ucz. kl. VI

W kategorii klas VII – VIII wyróżniono: Sonię Katrechko ucz.  kl. VII oraz Milanę Anisimovą ucz. kl. VIII.

Wszyscy uczniowie  otrzymali dyplomy i nagrody. Dziękujemy Radzie Rodziców, Sanatoriom Dolnośląskim Sokołowsko oraz Radnej  Rady Miejskiej p. Dominice Zimnowodzkiej za ufundowanie nagród. Podczas konkursu korzystano z mikroportów i aparatu fotograficznego z projektu.

– Czas oczekiwania na święta Bożego Narodzenia należy do najpiękniejszych w roku. Dlatego też tradycją szkoły są coroczne spotkana opłatkowe. Klasa 4 wraz z wychowawcą zorganizowała takie spotkanie 22 grudnia 2022 roku. Łamiąc opłatek składaliśmy sobie wzajemnie życzenia świąteczno – noworoczne. Słuchaliśmy i śpiewaliśmy wspólnie kolędy, te znane i mniej znane. Mogliśmy skosztować domowych wypieków, które przygotowały nasze mamy. Pojawiła się także drobna niespodzianka dla każdego ucznia. W miłej i serdecznej atmosferze mijały nam szybko chwile w ten zimowy czas. Spotkanie opłatkowe dostarczyło nam wielu wzruszeń i radości. Wykorzystując sprzęt zakupiony z projektu „Laboratoria Przyszłości”, mogliśmy uwiecznić te bardziej uroczyste, jak dzielenie się opłatkiem i zabawne, np. wizytę Mikołaja w klasie 4 i wręczanie prezentów.  

– Aparat fotograficzny pozyskany w ramach rządowego programu „Laboratoria Przyszłości” wykorzystany został w trakcie I Mistrzostw Aglomeracji Wałbrzyskiej w SUDOKU. Mistrzostwa okazały cię dla naszych dwóch uczennic bardzo szczęśliwe! Ogromne gratulacje dla Hanny Marchewy za zajęcie I-go miejsca w kategorii klas 1-3 oraz dla Nadii Mikłasz za zajęcie III miejsca w kategorii klas 4-6. Reprezentacja naszej szkoły pojechała na konkurs w składzie: Antonina Barnaś, Hanna Marchewa, Nadia Mikłasz, Tomasz Brzeziński, Marta Borowicz. Wszyscy spisali się na medal!

– Kolejny raz, w okresie przedświątecznym, zorganizowaliśmy akcję zbiórki suchej i mokrej karmy dla psów i kotów,  środków czystości oraz datków na ich zakup. Do akcji włączyła się cała społeczność szkolna; zarówno dzieci, ich rodzice,  jak i pracownicy naszej szkoły. Łącznie aż 56 osób. Zebraliśmy około 100 kg karmy i środków czystościowych oraz 350 zł, które przeznaczymy na zakup potrzebnych produktów. Wszystkim ofiarodawcom bardzo dziękujemy! Dary do schroniska zostaną zawiezione i przekazane przez jednego z rodziców – panią Dominikę Zimnowodzką, za co serdecznie dziękujemy. Udział w akcji został uwieczniony aparatem fotograficznym pozyskanym w ramach rządowego programu „Laboratoria Przyszłości”.

– 5 – 6 – latki w przedszkolu w trakcie zajęć uczyły się programować roboty Photon, by dotarły do wyznaczonego celu. Dzieci wyznaczały trasę, sprawdzały ją i korygowały ewentualne błędy. Nie zabrakło dodatków w postaci śmiesznych odgłosów i wesołych kolorów, jakie przybierały Photony na polecenie dzieci. W trakcie zajęć wykorzystano roboty Photon zakupione w ramach rządowego programu „Laboratoria Przyszłości”.

– „Piernikowe cuda” uczniów klasy III zostały uwiecznione aparatem fotograficznym zakupionym w ramach rządowego programu „Laboratoria Przyszłości”.  Wypiekanie i ozdabianie pierników to piękna i znana tradycja przed Świętami Bożego Narodzenia. Takie własnoręcznie wykonane bożonarodzeniowe pierniki będą zapewne smakowały podwójnie i przepięknie ozdabiały  świąteczne stoły. 

– Uczestnikom zajęć z programowania i algorytmiki udzielił się już nastrój nadchodzących świąt. Programując roboty Photon, uczniowie wzięli udział w bożonarodzeniowym quizie. Wykazali się oni rozległą wiedzą dotyczącą tradycji świątecznych. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni drobnymi upominkami. W trakcie zajęć wykorzystano roboty Photon zakupione w ramach rządowego programu „Laboratoria Przyszłości”.

– Na zajęciach przyrodniczych w ramach realizacji projektu: „Gmina Mieroszów Równa w  Kompetencjach” uczniowie zdobywają wiedzę na temat  składników pogody, niebezpiecznych zjawisk przyrodniczych oraz prowadzą kalendarz pogody. Poznają budowę ucha i oka, składając poszczególne elementy. Ciekawość dzieci i ich chęć działania sprzyjają zapamiętywaniu i poznawaniu nowych rzeczy o otaczającym nas świecie. W trakcie zajęć uczniowie wykorzystują aparat fotograficzny zakupiony w ramach rządowego programu „Laboratoria Przyszłości”.

– W ostatni dzień nauki, przed Świętami Bożego Narodzenia, uczniowie klasy I zdobili pierniczki.  Piękne pierniki o różnych kształtach przygotowała i przywiozła pani Joanna Boruszewska.  Wszystkie dzieci z zapałem ozdobiły  ciasteczka,  według własnego pomysłu. Kolorowe pierniczki zabrały do domów. Zdjęcia w trakcie zajęć wykonano aparatem fotograficznym zakupionym w ramach rządowego programu „Laboratoria Przyszłosci”.

– Uczniowie klasy 3 nie zapomnieli o dokarmianiu ptaków w okresie zimowym. To właśnie wtedy zwierzęta najbardziej potrzebują naszej pomocy. Nie damy ptaszkom umrzeć z głodu. Składamy serdeczne podziękowania leśniczemu Sokołowska, p. Łukaszowi Sierocie za dostarczenie karmy dla ptaków:) W trakcie wycieczki wykorzystano aparat fotograficzny zakupiony w ramach rządowego programu „Laboratoria Przyszłości”.

– By umilić czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia, w naszej szkole zorganizowaliśmy Wieczór Kolęd i Pastorałek. Uczniowie klas I – III oraz przedszkolaki wyśpiewały piękne, radosne kolędy oraz pastorałki. Montaż słowno – muzyczny przypomniał nam o tym, co najważniejsze w czasie tych nadchodzących świąt oraz wprowadził gości w świąteczną atmosferę. Nagrania video oraz zdjęcia wykonane zostały aparatem fotograficznym pozyskanym dzięki rządowemu programowi „Laboratoria Przyszłości”.

-Uczniowie klas 7 i 8 uczestniczyli w warsztatach „Rozpoznawanie Minerałów” w Muzeum Geologicznym Uniwersytetu Wrocławskiego. Uczniowie przyswoili sporo wiedzy geologicznej i bezbłędnie rozpoznawali minerały, dobrze się przy tym bawiąc. Po warsztatach wycieczka udała się na Jarmark Bożonarodzeniowy odbywający się na Rynku Wrocławskim. Zdjęcia z wycieczki zostały wykonane aparatem z programu Laboratoria Przyszłości.

Dzisiaj wspólnie z klasą VIII drukowaliśmy wcześniej zaprojektowany brelok do kluczy. Do wydruku użyto sprzęt  – Drukarkę 3D w ramach programu Laboratorium Przyszłości.

 

 

#Laboratoria Przyszłości    #Laboratoria Przyszlosci

Dziennik elektroniczny LIBRUS
Biuletyn Informacji Publicznej
Elektroniczna Skrzynka Podawcza

Godziny dzwonków

1. Lekcja 8.00 – 8.45

2. Lekcja 8.50 – 9.35

3. Lekcja 9.45 – 10.30

4. Lekcja 10.45 – 11.30

5. Lekcja 11.40 – 12.25

6. Lekcja 12.35 – 13.20

7. Lekcja 13.35 – 14.20

8. Lekcja 14.25 – 15.10

Kalendarz
lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Skip to content