Zespół Szkolno – Przedszkolny im. Janusza Korczaka
w Sokołowsku

W kwietniu wykorzystaliśmy sprzęt pozyskany w ramach rządowego programu Laboratoria Przyszłości w trakcie następujących zajęć i uroczystości:

– W ramach rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz umiejętności podstawowych i przekrojowych dzieci i młodzieży – „Laboratoria przyszłości”, który jest skierowany do szkół podstawowych, a jego założeniem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów z tzw. kierunków STEAM (ang. science, technology, engineering, arts, math, czyli nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka), gościliśmy w naszej szkole edukatorów, którzy poprowadzili ciekawe i inspirujące lekcje warsztatowe dla uczniów klas V – VIII. Dzięki udziałowi w zajęciach, uczniowie wykonali kolejny krok wprowadzający ich do świata nowoczesnych technologii oraz możliwości ich wykorzystania w procesie edukacyjnym.

– Bawimy się i uczymy – programowanie z robotami Photon. W przedszkolu podopieczni stawiają już pierwsze kroki w programowaniu. Dzieci znają podstawowe zasady dotyczące obsługi aplikacji. Dziś skupiliśmy się na mierzeniu odległości pomiędzy robotami.

– Na lekcjach informatyki uczniowie kl. VIII poznają podstawy projektowania oraz druku 3D, a także doskonalą umiejętności programowania, wykorzystując do tego nie tylko różnorodne aplikacje, ale również roboty Photon.

– 21 kwietnia 2023 roku w naszej szkole w godzinach 16.00 – 19.00 odbył się Piknik Wiosenny w związku z uroczystym otwarciem Placu Zabaw na terenie naszej szkoły. Na piknik przybyli wszyscy Ci, którzy przyczynili się do powstania wspaniałego miejsca do zabaw dla naszych najmłodszych: uczniowie, rodzice, nauczyciele, społeczność lokalna oraz przyjaciele szkoły.

        To był świetnie spędzony czas. Odbył się międzypokoleniowy mecz piłki nożnej, można było wziąć udział w konkrecji strzelania z karabinków laserowych, ułożyć rymowankę o wiośnie, zjeść kiełbaskę z grilla, smaczne ciasto, pomalować twarz w ciekawe, bajkowe wzory, czy też sprawdzić się w roli przyszłego fryzjera/fryzjerki i stanąć do konkursu fryzur. Gwiazdą wieczoru okazał się iluzjonista, który zadziwił i oczarował swoim pokazem, zarówno tych młodszych, jak i troszkę starszych widzów.

       Dziękujemy wszystkim Rodzicom i Przyjaciołom naszej placówki, którzy przyczynili się do organizacji Pikniku Wiosennego – upiekli pyszne ciasto, wspaniały tort, pomogli przy pieczeniu kiełbasek.

        Działanie zrealizowano w ramach projektu „Dla uśmiechu bez granic” dofinansowanego przez francuskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Europy oraz Międzynarodową Organizację ds. Migracji.

– 28 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby przybliżyć ważne wydarzenia, dzięki którym doszło do uchwalenia tego przełomowego dokumentu, obecni na apelu obejrzeli film edukacyjny, wysłuchali wiersze i pieśni patriotyczne a także koncert na akordeonie w wykonaniu ucznia klasy 7 Marcela.  Uczniowie uświetnili uroczystość przychodząc do szkoły na galowo. Zdjęcia wykonano aparatem pozyskanym z programu rządowego Laboratoria Przyszłości. 

– Szkolne eliminacje do powiatowego konkursu recytatorskiego – Dnia 31 marca 2023r. odbyły się szkolne eliminacje do Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Smerfik” dla uczniów klas I-II. Każdą klasę reprezentowało trzech uczniów. Wszyscy byli bardzo dobrze przygotowani pod względem pamięciowym, artystycznym i dykcyjnym.

Po burzliwych obradach Jury (w składzie: logopeda pani Elżbieta Frankiewicz, naucz. pani Justyna Boczoń oraz ksiądz Jacek Czechowski) wytypowało do reprezentowania naszej szkoły ucznia klasy I Mikołaja Łuksina. Uczeń zwyciężył recytując wiersz poetki Doroty Gellner „Szły raz myszy”. Gratulujemy!

II miejsce zajęli: uczennica klasy I Blanka Skóra i uczeń klasy II Dawid Szewczyk.

III miejsce zajęli: uczennice z klasy II Antonina Barnaś i Pola Zając oraz uczeń klasy I Feliks Kornalewicz.

Wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni nagrodami książkowymi i rzeczowymi. Ogromne podziękowania dla wszystkich wykonawców! Mikołajowi życzymy powodzenia na Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Smerfik”, który odbędzie się 14 kwietnia w Boguszowie – Gorcach. W trakcie konkursu korzystano ze sprzętu zakupionego w ramach ogólnopolskiego projektu „Laboratoria Przyszłości”.

– Dzisiaj zabawy z chustą podczas pikniku rodzinnego zostały sfotografowane sprzętem – aparatem fotograficznym w ramach rządowego programu Laboratoria Przyszłości.

– W kwietniu podczas zajęć uczniowie kl. 6 uczyli się lutować sprzętem pozyskanym z rządowego programu Laboratoria Przyszłości.

– Klasa ósma podczas lekcji edukacji dla bezpieczeństwa uczyła się udzielać pierwszej pomocy osobą poszkodowanym. Teraz w szkole wszyscy są bezpieczni.

 

#Laboratoria Przyszłości    #Laboratoria Przyszlosci

 

Dziennik elektroniczny LIBRUS
Biuletyn Informacji Publicznej
Elektroniczna Skrzynka Podawcza

Godziny dzwonków

1. Lekcja 8.00 – 8.45

2. Lekcja 8.50 – 9.35

3. Lekcja 9.45 – 10.30

4. Lekcja 10.45 – 11.30

5. Lekcja 11.40 – 12.25

6. Lekcja 12.35 – 13.20

7. Lekcja 13.35 – 14.20

8. Lekcja 14.25 – 15.10

Kalendarz
maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Skip to content