Zespół Szkolno – Przedszkolny im. Janusza Korczaka
w Sokołowsku

W styczniu sprzęt otrzymany w ramach rządowego programu „Laboratoria Przyszłości” wykorzystaliśmy w trakcie następujących akcji i zajęć edukacyjnych:

– Dokarmiamy ptaki zimą – utrzymujące się opady śniegu oraz silne mrozy to doskonała okazja, aby wzmocnić nasze działania w obszarze dokarmiania ptaków, które pozostały z nami na zimę. 27.01.2023 roku wychowawca w klasie 4 zorganizował warsztaty,  jak prawidłowo dokarmiać ptaki pozostające na zimę w Polsce oraz jak tanio przy użyciu  niepotrzebnych nam już odpadów zbudować recyklingowe  karmniki dla ptaków. Uczniowie przygotowali  m.in. karmniki: z plastikowych butelek, opakowań spożywczych i sznurka. Na zakończenie zajęć uczniowie klasy 4 wypełnili przygotowane karmniki ziarnami i zawiesili w ogrodzie na terenie szkoły, aby nasi mali skrzydlaci przyjaciele mogli się posilić. Wykorzystując sprzęt zakupiony z projektu „Laboratoria Przyszłości”, lutownicę i aparat mogliśmy stworzyć „budki” dla ptaków i uwiecznić naszą pracę.

– Głoskujemy z Photonem – W trakcie zajęć programowania w przedszkolu starszaki korzystając z możliwości Photona utrwalały znajomość liter oraz umiejętność tworzenia wyrazów.

– Uczniowie naszej szkoły w dniach 5 – 8 stycznia uczestniczyli w obozie sportowym na Polanie Jakuszyckiej. W ciągu tych kilku dni wykonali ciężką pracę – siedem jednostek treningowych, które mogliśmy uwiecznić dzięki sprzętowi pozyskanemu z programu „Laboratoria Przyszłości”.

– Zajęcia z programowania w klasie V sposobem na urozmaicenie nauki poprzez zabawę. Sprzęt w postaci Photonów uzyskano z projektu Laboratoria Przyszłości.

– Dnia 20 stycznia zaprosiliśmy  Babcie i  Dziadków na występy dzieci z przedszkola i  klas młodszych. Przybyło ich bardzo wielu. Były tańce, przedstawienie, wiersze i piosenki. Wszyscy wykonawcy pięknie się zaprezentowali. Otrzymali gromkie brawa i liczne pochwały. Dzieci przygotowały również własnoręcznie wykonane prezenty i wręczyły je ukochanym Babciom i Dziadkom. Życzymy wszystkim Babciom i Dziadkom dużo zdrowia, uśmiechu na co dzień oraz pociechy z wnuków. W trakcie uroczystości zdjęcia wykonano aparatem fotograficznym zakupionym w ramach rządowego programu „Laboratoria Przyszłości”.

– W ramach realizacji projektu: „Gmina Mieroszów Równa w Kompetencjach” uczniowie obejrzeli krótki film o recyklingu, zapisali hasła n/t jak będą dbali o najbliższe środowisko, a następnie wykonali prace plastyczno- techniczne „Wyczaruję  coś fajnego z odpadów”. W trakcie zajęć przyrodniczych uczestnicy korzystali z książki „Nasze środowisko – jak w nim żyć!” oraz „Dzienniczek wypraw”. W trakcie zajęć wykorzystano aparat fotograficzny pozyskany z rządowego programu „Laboratoria Przyszłości”.

– Uczniowie klas I – III z naszej szkoły biorą udział w programie edukacji antytytoniowej: „Nie pal przy mnie, proszę”.  Celem programu jest przede wszystkim zmniejszenie narażenia dzieci na bierne palenie oraz  uporządkowanie i poszerzenie informacji na temat zdrowia, kształtowanie u dzieci postawy odpowiedzialności za własne zdrowie, uświadomienie dzieciom, że palenie jest szkodliwe dla zdrowia, uwrażliwienie dzieci na szkodliwe oddziaływanie dymu papierosowego związane z biernym paleniem i oczywiście wykształcenie u dzieci  umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, gdy inni ludzie przy nich palą. W ramach realizacji programu odbyła się pogadanka z pielęgniarką szkolną. Pielęgniarka opowiedziała o szkodliwości palenia papierosów, o biernym paleniu i jego wpływie na nasze zdrowie oraz uczyła dzieci, jak prawidłowo oddychać. Uczniowie obejrzeli dwa filmy edukacyjne doty1czące powyższego tematu. W trakcie zajęć wykorzystano aparat fotograficzny pozyskany z rządowego programu „Laboratoria Przyszłości”.

Uczniowie klasy VI podczas zajęć z lutownicą zapoznali się jaki sprzęt potrzebny jest do lutowania, obsługą sprzętu i do czego można go wykorzystać. W trakcie zajęć wykorzystano lutownicę zakupioną w ramach rządowego programu „Laboratoria Przyszłości”.

– Dnia 11.01.2023r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym im. Janusza Korczaka w Sokołowsku odbył się VIII Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek dla uczniów klas IV – VIII. Tradycyjnie od ośmiu lat z dwuletnią przerwą z powodu pandemii, spotykamy się w naszej szkole, aby śpiewając kolędy i pastorałki, świętować Narodzenie Pana Jezusa.

Wśród zaproszonych  gości byli: Burmistrz Mieroszowa pan Andrzej Lipiński, zastępca Burmistrza Mieroszowa pan Mariusz Pawlak, zastępca przewodniczącej  Rady Miejskiej Mieroszowa: pani Grażyna Majkowska  i  radne  Rady Miejskiej, panie: Małgorzata Czachor, Dominika Zimnowodzka i Iwona Bandurska – Szewczyk, prezes spółki Sanatoria Dolnośląskie pana Tomasz Maciejowski w zastępstwie pan Mirosław Jarosz, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Mieroszowie pani Katarzyna Tudry, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Kowalowej pani  Danuta Wypych, dyrektor naszej szkoły pani Grażyna Lektarska.

Do konkursu uczniów przygotowali: ksiądz proboszcz Jacek Czechowski, pani Joanna Altheim i pani Iwona Przybysz.

Wysłuchaliśmy przepięknych kolęd i pastorałek.

Jury przyznało I miejsce uczennicy Annie Busz z PSP w Mieroszowie,

II miejsce zajął uczeń Ivan Glotov z PSP w Sokołowsku,

III miejsce uczennica Martyna Korejwo z PSP w Mieroszowie,

Wyróżnienie otrzymała uczennica Karolina Tracewska z PSP w Kowalowej.

Najlepszym zespołem okazała się grupa z PSP w Sokołowsku.

Wszystkie utwory zasługują na wygraną i dlatego wszystkie szkoły otrzymały jednakowe nagrody dla zespołów.

Bardzo dziękujemy paniom radnym:  Małgorzacie Czachor, Dominice  Zimnowodzkiej, Iwonie Bandurskiej – Szewczyk, prezesowi spółki Sanatoria Dolnośląskie panu  Tomaszowi Maciejowskiemu oraz Radzie Rodziców za zakup nagród dla dzisiejszych wykonawców. Relację fotograficzną wykonano aparatem fotograficznym pozyskanym w ramach rządowego programu „Laboratoria Przyszłości”.

– Dzisiaj podczas zajęć – profilaktyki logopedycznej w przedszkolu wykorzystano sprzęt w ramach programu Laboratoria Przyszłości – roboty Photon.

 

#Laboratoria Przyszłości    #Laboratoria Przyszlosci

 

Dziennik elektroniczny LIBRUS
Biuletyn Informacji Publicznej
Elektroniczna Skrzynka Podawcza

Godziny dzwonków

1. Lekcja 8.00 – 8.45

2. Lekcja 8.50 – 9.35

3. Lekcja 9.45 – 10.30

4. Lekcja 10.45 – 11.30

5. Lekcja 11.40 – 12.25

6. Lekcja 12.35 – 13.20

7. Lekcja 13.35 – 14.20

8. Lekcja 14.25 – 15.10

Kalendarz
kwiecień 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Skip to content