W kwietniu wykorzystaliśmy sprzęt pozyskany w ramach rządowego programu Laboratoria Przyszłości w trakcie następujących zajęć i uroczystości:
– W ramach rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz umiejętności podstawowych i przekrojowych dzieci i młodzieży – „Laboratoria przyszłości”, który jest skierowany do szkół podstawowych, a jego założeniem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów z tzw. kierunków STEAM (ang. science, technology, engineering, arts, math, czyli nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka), gościliśmy w naszej szkole edukatorów, którzy poprowadzili ciekawe i inspirujące lekcje warsztatowe dla uczniów klas V – VIII. Dzięki udziałowi w zajęciach, uczniowie wykonali kolejny krok wprowadzający ich do świata nowoczesnych technologii oraz możliwości ich wykorzystania w procesie edukacyjnym.
– Bawimy się i uczymy – programowanie z robotami Photon. W przedszkolu podopieczni stawiają już pierwsze kroki w programowaniu. Dzieci znają podstawowe zasady dotyczące obsługi aplikacji. Dziś skupiliśmy się na mierzeniu odległości pomiędzy robotami.
– Na lekcjach informatyki uczniowie kl. VIII poznają podstawy projektowania oraz druku 3D, a także doskonalą umiejętności programowania, wykorzystując do tego nie tylko różnorodne aplikacje, ale również roboty Photon.
– 21 kwietnia 2023 roku w naszej szkole w godzinach 16.00 – 19.00 odbył się Piknik Wiosenny w związku z uroczystym otwarciem Placu Zabaw na terenie naszej szkoły. Na piknik przybyli wszyscy Ci, którzy przyczynili się do powstania wspaniałego miejsca do zabaw dla naszych najmłodszych: uczniowie, rodzice, nauczyciele, społeczność lokalna oraz przyjaciele szkoły.
To był świetnie spędzony czas. Odbył się międzypokoleniowy mecz piłki nożnej, można było wziąć udział w konkrecji strzelania z karabinków laserowych, ułożyć rymowankę o wiośnie, zjeść kiełbaskę z grilla, smaczne ciasto, pomalować twarz w ciekawe, bajkowe wzory, czy też sprawdzić się w roli przyszłego fryzjera/fryzjerki i stanąć do konkursu fryzur. Gwiazdą wieczoru okazał się iluzjonista, który zadziwił i oczarował swoim pokazem, zarówno tych młodszych, jak i troszkę starszych widzów.
Dziękujemy wszystkim Rodzicom i Przyjaciołom naszej placówki, którzy przyczynili się do organizacji Pikniku Wiosennego – upiekli pyszne ciasto, wspaniały tort, pomogli przy pieczeniu kiełbasek.
Działanie zrealizowano w ramach projektu „Dla uśmiechu bez granic” dofinansowanego przez francuskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Europy oraz Międzynarodową Organizację ds. Migracji.
– 28 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby przybliżyć ważne wydarzenia, dzięki którym doszło do uchwalenia tego przełomowego dokumentu, obecni na apelu obejrzeli film edukacyjny, wysłuchali wiersze i pieśni patriotyczne a także koncert na akordeonie w wykonaniu ucznia klasy 7 Marcela. Uczniowie uświetnili uroczystość przychodząc do szkoły na galowo. Zdjęcia wykonano aparatem pozyskanym z programu rządowego Laboratoria Przyszłości.
– Szkolne eliminacje do powiatowego konkursu recytatorskiego – Dnia 31 marca 2023r. odbyły się szkolne eliminacje do Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Smerfik” dla uczniów klas I-II. Każdą klasę reprezentowało trzech uczniów. Wszyscy byli bardzo dobrze przygotowani pod względem pamięciowym, artystycznym i dykcyjnym.
Po burzliwych obradach Jury (w składzie: logopeda pani Elżbieta Frankiewicz, naucz. pani Justyna Boczoń oraz ksiądz Jacek Czechowski) wytypowało do reprezentowania naszej szkoły ucznia klasy I Mikołaja Łuksina. Uczeń zwyciężył recytując wiersz poetki Doroty Gellner „Szły raz myszy”. Gratulujemy!
II miejsce zajęli: uczennica klasy I Blanka Skóra i uczeń klasy II Dawid Szewczyk.
III miejsce zajęli: uczennice z klasy II Antonina Barnaś i Pola Zając oraz uczeń klasy I Feliks Kornalewicz.
Wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni nagrodami książkowymi i rzeczowymi. Ogromne podziękowania dla wszystkich wykonawców! Mikołajowi życzymy powodzenia na Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Smerfik”, który odbędzie się 14 kwietnia w Boguszowie – Gorcach. W trakcie konkursu korzystano ze sprzętu zakupionego w ramach ogólnopolskiego projektu „Laboratoria Przyszłości”.
– Dzisiaj zabawy z chustą podczas pikniku rodzinnego zostały sfotografowane sprzętem – aparatem fotograficznym w ramach rządowego programu Laboratoria Przyszłości.
– W kwietniu podczas zajęć uczniowie kl. 6 uczyli się lutować sprzętem pozyskanym z rządowego programu Laboratoria Przyszłości.
– Klasa ósma podczas lekcji edukacji dla bezpieczeństwa uczyła się udzielać pierwszej pomocy osobą poszkodowanym. Teraz w szkole wszyscy są bezpieczni.
#Laboratoria Przyszłości #Laboratoria Przyszlosci