czwartek, 13 grudzień 2018
 
 
 
 
   
Menu główne
Strona główna
Z życia szkoły
Osiągnięcia uczniów
Podręczniki
Patron szkoły
Szukaj
Statut Szkoły
Informacje o szkole
Historia szkoły
Grono pedagogiczne
Samorząd Uczniowski
Logopeda/ pedagog szkolny
Rada Rodziców
Biblioteka szkolna
Zajęcia pozalekcyjne
UKS
Terminarz spotkań z rodzicami
Dla uczniów i rodziców naszej szkoły
Plan lekcji
Bezpieczny internet
RODO
Dla rodziców przedszkola
Aktualności
Grupy przedszkolne
Dokumenty obowiązujące w przedszkolu
Szkolne Blogi

baner 6 latki

Najlepsza pora pójść do przedszkola - Przedszkole - Sokołowsko - Oddział Przedszkolny

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jolanta Fidler   
środa, 15 listopada 2017 21:55

10 listopada o godz. 9.00 dla upamiętnienia 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie klasy V przedstawili lekcję historii, podczas której przypomnieli widzom ważne wydarzenia historyczne od 3 rozbiorów Polski poprzez powstanie pod wodzą Tadeusza Kościuszki, następnie utworzenie we Włoszech Legionów Polski  pod wodzą Jana Henryka Dąbrowskiego, a także powstanie listopadowe, prześladowania Polaków  oraz wiele istotnych wydarzeń aż do odzyskania niepodległości 11 listopada 1918 roku. Lekcja przeplatana była pieśniami patriotycznymi np. ,,Pierwsza brygada’’, ,,Wojenko’’, ,,Piechota’’ w wykonaniu uczniów z klasy V, VI i VII. Nie zabrakło również wierszy. Wszystko po to, aby wszczepić w młode serca uczucia do własnego kraju i przedstawić tragiczne losy naszej ojczyzny i trudną drogę do odzyskania wolności. Ważny charakter szkolnej uroczystości podkreślały galowe stroje przedszkolaków i uczniów, a także wpięte na piersiach piękne biało - czerwone kotyliony wykonane przez dzieci ze świetlicy szkolnej. Apel uświetniony został obecnością zaproszonych gości - pana Andrzeja Raczyńskiego - Burmistrza Mieroszowa oraz pani Jadwigi Kobus - radnej Rady Miejskiej Mieroszowa. Lekcję historii przygotowała pani Jolanta Fidler, a panie Iwona Przybysz i Joanna Altheim nauczyły uczniów zaprezentowanych pieśni patriotycznych.

***

***

***

***

***

Poprawiony: środa, 15 listopada 2017 22:11
 
 
 
 

 

Księga gości

Zapraszamy do pozostawienia w "Księdze Gości" swojego śladu pobytu na naszej stronie, pozdrowień, uwag , itp.