niedziela, 23 wrzesień 2018

Dzienniczek ucznia
Oddziały przedszkole
Zapisy do przedszkola

Pobierz bezpłatny program PIT PROJEKT 2015!
Przekaż 1% podatku swojej szkole!
Dowiedz się więcej na stronie
Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła", www.ps.org.pl

Pierwszoklasiści w programie „Akademia Bezpiecznego Puchatka” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariola Gimzicka
poniedziałek, 13 listopada 2017 20:20

Jedną z najważniejszych chwil w życiu każdego dziecka jest jego pierwszy dzień w szkole. To właśnie wtedy każdy Pierwszoklasista przechodzi prawdziwy, poważny test samodzielności, poznając zupełnie nowy, nieznany mu dotąd świat. Okres szkoły to czas wspaniałej przygody: poznawanie świata, zawieranie nowych znajomości, zdobywanie ważnych umiejętności. Teraz przed Pierwszoklasistami zupełnie nowe wyzwania, pierwsze sukcesy i podejmowane bez Rodziców decyzje. Współczesny świat oprócz wielu możliwości rozwoju, niesie ze sobą także zagrożenia, których skala jeszcze kilka lat temu była zupełnie inna. Na bezpieczeństwo dzieci czyha wiele zagrożeń: podczas drogi do szkoły, w szkole, w domu, czy w czasie zabawy. Rodzice, Nauczyciele, a także instytucje takie jak Policja, nie szczędzą starań, by chronić dzieci i zapewnić im bezpieczeństwo w każdej sytuacji. Celem przystąpienia Pierwszoklasistów do programu „Akademia Bezpiecznego Puchatka” jest edukacja dzieci – uświadomienie im rozmaitych niebezpieczeństw oraz nauczenie, jak ich unikać i jak postępować w razie ich zaistnienia.

„Akademia Bezpiecznego Puchatka” jest programem edukacyjnym, który wpisuje się w szczytną inicjatywę poprawienia bezpieczeństwa najmłodszych uczniów klas podstawowych. Został on dodatkowo rozbudowany o materiały związane z przydatną dla dzieci tematyką pierwszej pomocy, efektywnego zapamiętywania, treningu koncentracji, nauki selekcji informacji i rozwijania kreatywności.

Poprawiony: poniedziałek, 13 listopada 2017 20:30