piątek, 20 lipiec 2018
 
 
 
 
   
Menu główne
Strona główna
Z życia szkoły
Osiągnięcia uczniów
Podręczniki
Patron szkoły
Szukaj
Galeria fotograficzna
Statut Szkoły
Informacje o szkole
Pierwszaki
Historia szkoły
Grono pedagogiczne
Samorząd Uczniowski
Logopeda
Rada Rodziców
Biblioteka szkolna
Zajęcia pozalekcyjne
UKS
Terminarz spotkań z rodzicami
Dla uczniów i rodziców naszej szkoły
Plan lekcji
Dzienniczek ucznia
Bezpieczny internet
Dla rodziców przedszkola
Przedszkole
Oddziały przedszkole
Sprawozdania z programów przedszkolnych
Zapisy do przedszkola
Szkolne Blogi

Pobierz bezpłatny program PIT PROJEKT 2015!
Przekaż 1% podatku swojej szkole!
Dowiedz się więcej na stronie
Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła", www.ps.org.pl

baner 6 latki

Najlepsza pora pójść do przedszkola - Przedszkole - Sokołowsko - Oddział Przedszkolny

Żywa lekcja historii PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Hawrot   
niedziela, 24 września 2017 18:25

Jak mawia stare przysłowie: „Jeśli Ci powiem – zapomnisz, jeśli pokażę – zapamiętasz, jeśli wytłumaczę – zrozumiesz”. Dlatego też aby lekcja historii nie zamykała się w szkolnych murach i nie zabijała nudą, zaprosiliśmy ostatnio grupę „Rekonstrukto” z Lublina z projektem pt. „Żywa lekcja historii – epoka rycerska”.

Ile ważyła rycerska zbroja? A ile ważył miecz? Czy rycerz zawsze walczył konno? Czym były dyby? Jak strzelano z łuku? To tylko jedne z nielicznych pytań, na które odpowiedzi udzielili rycerze z grupy. A każda odpowiedź była ilustrowana odpowiednim narzędziem rycerskiego fachu. Nasi uczniowie z chęcią przenieśli się na 45 minut do epoki średniowiecza. Przybyli rycerze oddali w nasze ręce miecze, topory i buzdygany. Ta historyczna podróż  w odległe czasy była niezwykle interesująca i na pewno pozostanie długo w naszej pamięci.

***

***

Poprawiony: niedziela, 24 września 2017 19:23
 
 
 
 

 

Księga gości

Zapraszamy do pozostawienia w "Księdze Gości" swojego śladu pobytu na naszej stronie, pozdrowień, uwag , itp.