poniedziałek, 23 październik 2017

Oddziały przedszkole
Sprawozdania z programów przedszkolnych
Zapisy do przedszkola

Pobierz bezpłatny program PIT PROJEKT 2015!
Przekaż 1% podatku swojej szkole!
Dowiedz się więcej na stronie
Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła", www.ps.org.pl

Żywa lekcja historii PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Hawrot
niedziela, 24 września 2017 18:25

Jak mawia stare przysłowie: „Jeśli Ci powiem – zapomnisz, jeśli pokażę – zapamiętasz, jeśli wytłumaczę – zrozumiesz”. Dlatego też aby lekcja historii nie zamykała się w szkolnych murach i nie zabijała nudą, zaprosiliśmy ostatnio grupę „Rekonstrukto” z Lublina z projektem pt. „Żywa lekcja historii – epoka rycerska”.

Ile ważyła rycerska zbroja? A ile ważył miecz? Czy rycerz zawsze walczył konno? Czym były dyby? Jak strzelano z łuku? To tylko jedne z nielicznych pytań, na które odpowiedzi udzielili rycerze z grupy. A każda odpowiedź była ilustrowana odpowiednim narzędziem rycerskiego fachu. Nasi uczniowie z chęcią przenieśli się na 45 minut do epoki średniowiecza. Przybyli rycerze oddali w nasze ręce miecze, topory i buzdygany. Ta historyczna podróż  w odległe czasy była niezwykle interesująca i na pewno pozostanie długo w naszej pamięci.

Poprawiony: niedziela, 24 września 2017 19:23