niedziela, 19 styczeń 2020

Pokaz historyczny z Grupą Artystyczną : “REKONSTRUKTO” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Danuta Witamborska
poniedziałek, 06 stycznia 2020 09:10

18 grudnia odwiedziła nas Grupa Artystyczna "Rekonstrukto". Pasjonaci historii zaprezentowali się w pokazie historycznym"Wrzesień 39, czyli rzecz o tym jak wybuchła II wojna światowa, a zniknęła II Rrzeczpospolita". Uczniowie kl. I - VIII z zaciekawieniem uczestniczyli w tej  niezwykłej lekcji polskiej historii. Goście omówili i zaprezentowali sytuację międzynarodową II Rrzeczpospolitej, etos żołnierza i ułana w społeczeństwie polskim, polski mundur wojskowy, ekwipunek i wyposażenie używane podczas kampanii wrześniowej, repliki broni, technikę wojskową, łączność, zaopatrzenie, musztrę i sprzęt bojowy. Pokaz z udziałem zgromadzonej publiczności dostarczył wszystkim wielu wrażeń. Bez wątpienia największą atrakcją dla dzieci i młodzieży była możliwość obejrzenia z bliska zgromadzonych przedmiotów o tematyce wojskowej.

Poprawiony: poniedziałek, 06 stycznia 2020 09:20