środa, 08 lipiec 2020
 
 
 
 
   
Menu główne
Strona główna
Z życia szkoły
Osiągnięcia uczniów
Podręczniki
Patron szkoły
Szukaj
Statut Szkoły
Informacje o szkole
Historia szkoły
Grono pedagogiczne
Samorząd Uczniowski
Logopeda/ pedagog szkolny
Rada Rodziców
Biblioteka szkolna
Zajęcia pozalekcyjne
UKS
Kalendarz roku szkolnego
Dla uczniów i rodziców naszej szkoły
Bezpieczny internet
RODO
Dokumenty do pobrania
Informacje o przedszkolu
Aktualności
Grupy przedszkolne
Dokumenty obowiązujące w przedszkolu
Ramowy rozkład dnia w przedszkolu
Dokumenty do pobrania
Materiały edukacyjne
Szkolne Blogi

baner 6 latki

Najlepsza pora pójść do przedszkola - Przedszkole - Sokołowsko - Oddział Przedszkolny

Pokaz historyczny z Grupą Artystyczną : “REKONSTRUKTO” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Danuta Witamborska   
poniedziałek, 06 stycznia 2020 09:10

18 grudnia odwiedziła nas Grupa Artystyczna "Rekonstrukto". Pasjonaci historii zaprezentowali się w pokazie historycznym"Wrzesień 39, czyli rzecz o tym jak wybuchła II wojna światowa, a zniknęła II Rrzeczpospolita". Uczniowie kl. I - VIII z zaciekawieniem uczestniczyli w tej  niezwykłej lekcji polskiej historii. Goście omówili i zaprezentowali sytuację międzynarodową II Rrzeczpospolitej, etos żołnierza i ułana w społeczeństwie polskim, polski mundur wojskowy, ekwipunek i wyposażenie używane podczas kampanii wrześniowej, repliki broni, technikę wojskową, łączność, zaopatrzenie, musztrę i sprzęt bojowy. Pokaz z udziałem zgromadzonej publiczności dostarczył wszystkim wielu wrażeń. Bez wątpienia największą atrakcją dla dzieci i młodzieży była możliwość obejrzenia z bliska zgromadzonych przedmiotów o tematyce wojskowej.

***

Poprawiony: poniedziałek, 06 stycznia 2020 09:20
 
 
 
 

 

Księga gości

Zapraszamy do pozostawienia w "Księdze Gości" swojego śladu pobytu na naszej stronie, pozdrowień, uwag , itp.