środa, 16 październik 2019

Narodowe czytanie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Hawrot
piątek, 06 września 2019 19:23

Miesiąc wrzesień to dla nas wszystkich czas szczególny, który wywołuje zawsze wspomnienia. To czas, w którym próbujemy ocalić od zapomnienia echa naszej przeszłości związane z  czasem wojny…

Dlatego w tym wyjątkowym czasie postanowiliśmy wziąć udział w ogólnopolskiej akcji  Narodowego Czytania, która odbyła się w naszej szkole 6 września 2019 r., o godz. 10.00. Podczas tegorocznej odsłony akcji Para Prezydencka zaproponowała do czytania Nowele polskie.

W piątek 6 września br. młodzi lektorzy z klasy VIII zaprezentowali wybrane przez nauczyciela języka polskiego fragmenty nowel: Elizy Orzeszkowej, Marii Konopnickiej, Bolesława Prusa, Stefana Żeromskiego, Władysława Reymonta, Henryka Sienkiewicza, Brunona Schulza oraz Henryka Rzewuskiego swoim kolegom i koleżankom z klas V – VII.

Wydarzenie  miało  na celu propagowanie idei  wspólnego czytania i  przybliżenie sylwetek klasyków literatury polskiej. Szkolne Narodowe Czytanie było okazją do promocji czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz uwrażliwiania na piękno języka ojczystego.

Poprawiony: niedziela, 15 września 2019 19:28