czwartek, 19 wrzesień 2019

„Bezpieczna szkoła – bezpieczny uczeń” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Hawrot
czwartek, 13 czerwca 2019 17:27

W dniu 5 czerwca 2019 r. w trosce o bezpieczeństwo uczniów w naszej szkole przeprowadzony został próbny alarm pożarowy połączony z ewakuacją uczniów, nauczycieli oraz pracowników z budynku szkoły. Celem tych ćwiczeń było uświadomienie przede wszystkim uczniom, a także innym osobom jak należy się zachować w sytuacji zagrożenia.

Cała akcja przebiegła bardzo sprawnie i zgodnie zasadami postępowania w sytuacjach kryzysowych. Po usłyszeniu alarmu – 3 długich dzwonków i dwóch krótkich uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy opuścili budynek szkoły. Uczestnicy akcji doświadczyli najistotniejszych wzorców, gdzie priorytetem był brak paniki, szybkość i zwinność w opuszczeniu terenu zagrożenia oraz wspólna pomoc. Na uwagę zasługuje fakt, iż uczniowie, nauczyciele, a także wszyscy pracownicy obsługi, zachowują środki bezpieczeństwa, doskonale znają drogi ewakuacyjne, a także bardzo szybko i sprawnie stawiają się na miejscu zbiórki. Podkreślamy, iż takie alarmy próbne to bardzo istotne sprawy, które przygotowują nas do zachowania odpowiedniego postępowania podczas prawdziwej ewakuacji na wypadek pożaru lub innego zagrożenia. Przeprowadzona akcja była potwierdzeniem, że wszyscy wiedzą, jak się zachować w takich sytuacjach.

Poprawiony: czwartek, 13 czerwca 2019 17:30