sobota, 17 sierpień 2019

„Dużaaa Ryba” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Hawrot
czwartek, 13 czerwca 2019 17:24

Bardzo często słyszymy stwierdzenie, iż wędkarstwo to sport. Mówi się również o wędkarstwie jako o hobby albo po prostu o spędzaniu wolnego czasu nad wodą. Wędkarstwo to przede wszystkim czynny odpoczynek, to rekreacja, podobnie jak bieganie. Zawodnicy ruszają się przy tym, czasami rywalizują w zawodach.

Ten sposób spędzania wolnego czasu upodobał sobie uczeń naszej szkoły, Oliwier Szymański. Oliwier uważa, że wędkowanie to świetny sposób na zaspokajanie potrzeb zabawy i współzawodnictwa. To zabawa, która nie tylko uczy, ale  i doskonali cechy fizyczne osób rozpoczynających swoją przygodę ze sportem.

Uczeń klasy 7 przekonuje, iż wędkarstwo uczy rywalizacji i współzawodnictwa równie dobrze jak każdy inny sport. Jest przy tym bardziej dostępny. Może go uprawiać każdy. Zwłaszcza osoba niepełnosprawna może tu rywalizować jak równy z równym. Oliwier nie tylko lubi, to co robi, ale jest też w tym świetny. Zwyciężył już w kilku zawodach i zdobył liczne nagrody. Ostatnie jego osiągnięcie to wygrane zawody zorganizowane z okazji Dnia Dziecka w kategorii Największa Ryba. Złowiony okaz mierzył 24,5cm. Brawo! Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Poprawiony: czwartek, 13 czerwca 2019 17:27