środa, 08 lipiec 2020
 
 
 
 
   
Menu główne
Strona główna
Z życia szkoły
Osiągnięcia uczniów
Podręczniki
Patron szkoły
Szukaj
Statut Szkoły
Informacje o szkole
Historia szkoły
Grono pedagogiczne
Samorząd Uczniowski
Logopeda/ pedagog szkolny
Rada Rodziców
Biblioteka szkolna
Zajęcia pozalekcyjne
UKS
Kalendarz roku szkolnego
Dla uczniów i rodziców naszej szkoły
Bezpieczny internet
RODO
Dokumenty do pobrania
Informacje o przedszkolu
Aktualności
Grupy przedszkolne
Dokumenty obowiązujące w przedszkolu
Ramowy rozkład dnia w przedszkolu
Dokumenty do pobrania
Materiały edukacyjne
Szkolne Blogi

baner 6 latki

Najlepsza pora pójść do przedszkola - Przedszkole - Sokołowsko - Oddział Przedszkolny

Festyn Rodzinny – „Trzymaj formę” w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. J. Korczaka w Sokołowsku PDF Drukuj Email
Wpisany przez Iwona Przybysz   
czwartek, 13 czerwca 2019 17:13

W tym roku przystąpiliśmy do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego pod nazwą „Trzymaj formę”. Głównymi celami projektu była:
- promocja zdrowia – propagowanie pro zdrowotnego stylu życia,
- kształtowanie nawyku aktywnego spędzania czasu wolnego,
- integracja międzypokoleniowa rodziny- zachęcanie rodziców do czynnego spędzania czasu ze swoimi dziećmi.

Na zajęciach z pielęgniarką szkolną, uczniowie klas młodszych dowiedzieli się jak ważne jest zjadanie śniadania w domu i w szkole. Pani pielęgniarka utrwaliła z dziećmi zasady zdrowego i aktywnego  życia według „Piramidy Zdrowego Żywienia”. Przedszkolaki i uczniowie klas młodszych odnotowywali co zjadają na II śniadanie w szkole. Uczniowie klas starszych  obliczali ile dziennie wypijają wody. Na lekcjach wychowania do życia w rodzinie, młodzież klas VII i VIII dyskutowała o chorobach cywilizacyjnych XXI wieku, między innymi o anoreksji i bulimii - zaburzeniach stanu zdrowia i rozwoju, związanego z nieprawidłowym odżywianiem. Na lekcjach wychowania fizycznego rozmawiano o aktywnym spędzaniu czasu wolnego.Uczono się także jak nie marnować jedzenia, jak robić zakupy z głową. Uczniowie pisali artykuły o zdrowym stylu życia, a następnie wydrukowali je w szkolnej gazetce. Uczniowie klasy VII nagrali film pt„ Co robić, aby trzymać formę”.

Festyn Rodzinny był podsumowaniem działań przedszkolaków i uczniów. Zabawę rozpoczęliśmy od wspólnego tańca integracyjnego. Goście mieli możliwość degustacji zdrowych przekąsek, świeżo wyciskanego soku, wody z cytryną, melisą i miętą przygotowane przez dzieci, rodziców i nauczycieli. Rada Solecka piekła kiełbaski z grilla. Była możliwość zmierzenia ciśnienia tętniczego i poziomu cukru we krwi. Chętne dzieci  wraz z rodzicami brały udział w konkursie na pierwszą pomoc przedmedyczną. Ponadto na wszystkich czekały przeróżne konkurencje sportowe, zabawy plastyczne i artystyczne. Strażacy z OSP Sokołowsko przygotowali dzieciom „mokrą niespodziankę” w upalny dzień. .

Wszyscy doskonale się bawili. Bardzo dziękujemy wszystkim za pomoc przy organizacji festynu. To był bardzo udany dzień.

Poprawiony: czwartek, 13 czerwca 2019 17:23
 
 
 
 

 

Księga gości

Zapraszamy do pozostawienia w "Księdze Gości" swojego śladu pobytu na naszej stronie, pozdrowień, uwag , itp.