poniedziałek, 09 grudzień 2019

XII EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU NAUK PRZYRODNICZYCH „ŚWIETLIK” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariola Gimzicka
czwartek, 30 maja 2019 17:07

Konkurs Świetlik powstał w 2007 roku z inicjatywy dr Dagmary Sokołowskiej, pracownika Uniwersytetu Jagiellońskiego. Głównym celem Konkursu jest rozpowszechnianie nauk przyrodniczych jako ciekawego, fascynującego źródła wiedzy o świecie, dostępnego dla każdego. Konkurs skierowany jest do dzieci z najmłodszych klas, ponieważ to w tym czasie procesu kształcenia rozwijają się najważniejsze predyspozycje, zainteresowania i talenty. Nowatorska formuła, polegająca na przeprowadzeniu doświadczeń, wskazuje na kilka ważnych elementów: uświadamia, że wszystko, co dzieje się w naturze ale też w domu, szkole, w środowisku najbliższym każdemu dziecku, da się wyjaśnić w sposób naukowy. Dlatego też każdy może mieć swój wkład w rozwój świata. Ponadto, doświadczenia przeprowadzane w warunkach domowych pozwalają na ciekawe, kreatywne spędzenie czasu w gronie rodziny.

Znamy wyniki  uczniów startujących w XII Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych „Świetlik”.

W roku szk. 2018/2019 startowało z naszej szkoły 34 uczniów z klas I – VIII. Szczególne gratulacje składamy dla 2 nagrodzonych dziewczynek z klasy I i II. Gratulujemy Hannie Iwko (67punktów – 93,06%)  i Lenie Walter – Sokołowskiej (69,00 – 95,83%). Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali  dyplomy i notesiki. GRATULACJE!

Poprawiony: niedziela, 02 czerwca 2019 08:47