niedziela, 19 styczeń 2020

Rodacy - Bohaterom PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Wolska
niedziela, 08 grudnia 2019 09:52

W naszej szkole po raz czwarty organizujemy zbiórkę żywności dla polskich kombatantów mieszkających na Kresach. Rodacy - Bohaterom to ogólnopolska akcja stworzona w 2010 roku przez Stowarzyszenie Odra – Niemen, dzięki spotkaniu z płk. Weroniką Sebastianowicz Prezes Stowarzyszenia Żołnierzy AK na Białorusi. Na początku zbierano dary na święta  „Paczka dla polskiego kombatanta na Kresach”. Obecnie Rodacy – Bohaterom to obok zbiórki darów dla weteranów, także szeroki obszar edukacji historycznej, dbanie o polskie kwatery na Kresach, współpraca ze środowiskiem kombatantów w Polsce i poza jej granicami. Dary zbieramy do 31.12.2019 r.

Poprawiony: niedziela, 08 grudnia 2019 10:50