poniedziałek, 19 marzec 2018
 
 
 
 
   
Menu główne
Strona główna
Z życia szkoły
Osiągnięcia uczniów
Podręczniki
Patron szkoły
Szukaj
Galeria fotograficzna
Statut Szkoły
Informacje o szkole
Pierwszaki
Historia szkoły
Grono pedagogiczne
Samorząd Uczniowski
Logopeda
Rada Rodziców
Biblioteka szkolna
Zajęcia pozalekcyjne
UKS
Terminarz spotkań z rodzicami
Dla uczniów i rodziców naszej szkoły
Plan lekcji
Dzienniczek ucznia
Bezpieczny internet
Dla rodziców przedszkola
Przedszkole
Oddziały przedszkole
Sprawozdania z programów przedszkolnych
Zapisy do przedszkola
Szkolne Blogi

Pobierz bezpłatny program PIT PROJEKT 2015!
Przekaż 1% podatku swojej szkole!
Dowiedz się więcej na stronie
Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła", www.ps.org.pl

baner 6 latki

Najlepsza pora pójść do przedszkola - Przedszkole - Sokołowsko - Oddział Przedszkolny

Aktualności
Chciałbym być aktorem PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Wolska   
wtorek, 13 marca 2018 20:21

Tym razem Tygryski, jako widzowie, pomogli odnaleźć smutnemu misiowi jego ulubioną niebieską czapeczkę. Wszystko to odbyło się w trakcie inscenizacji nauczycielki pt. „Miś i lalka”. Przedstawienie tak bardzo spodobało się maluszkom, iż potem same inscenizowały różne sytuacje między misiem, lalkami oraz innymi pacynkami.

Poprawiony: wtorek, 13 marca 2018 20:29
Więcej…
 
Dzień Babci i Dzień Dziadka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Wolska   
niedziela, 11 lutego 2018 20:38

02.02.2018 r. w naszej placówce odbyła się wyjątkowa uroczystość. Gościliśmy nasze Kochane Babcie i Najdroższych Dziadków. Piosenkami, wierszami oraz wesołymi tańcami: „Kalinką”, „Polką warszawską” oraz tańcem włoskim przywitały swoich wyjątkowych gości przedszkolaki oraz uczniowie klas I – III. Po uroczystości Babciom i Dziadkom wnuki wręczyły prezenty i laurki. Po części artystycznej przybyli goście oraz mali artyści kontynuowali spotkanie przy cieście oraz kawie i herbacie.

Poprawiony: środa, 14 lutego 2018 22:03
Więcej…
 
Finał akcji „Rodacy – Bohaterom” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Wolska   
niedziela, 28 stycznia 2018 16:52

W roku 2018 żyje jeszcze na Kresach Wschodnich stu kilkudziesięciu żołnierzy Armii Krajowej i innych organizacji niepodległościowych. Rozsiani po całych Kresach, porozdzielani wieloma granicami. Żyjący w różnych państwach, w różnych systemach politycznych, będący w różnej sytuacji ekonomicznej. Ciągle są dla nas wszystkich wzorem bezprzykładnego męstwa, heroicznego poświęcenia oraz najgorętszej miłości Ojczyzny.

W tym roku po raz drugi nasza placówka dołączyła do akcji „Rodacy – Bohaterom” organizowanej przez Stowarzyszenie Odra – Niemen z Wrocławia. Żywność zbierana była dla polskich Kombatantów mieszkających na Kresach. W tę szczytną akcję włączyła się nie tylko społeczność ZSzP w Sokołowsku, ale również mieszkańcy całej gminy oraz osoby z Boguszowa – Gorc. Udało się zebrać o 30kg żywności więcej, niż w roku ubiegłym – czyli 160kg. W policzeniu darów, zaprotokołowaniu oraz zapakowaniu pomogli członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu wraz z opiekunem – p. Katarzyną Hawrot. Ogromnie dziękujemy wszystkim darczyńcom za wsparcie udzielone tym, którzy walczyli za wolność naszej Ojczyzny, a poprzez zbieg różnorodnych losów historycznych, poprzez przebywanie do 1956 roku w łagrach stalinowskich, pozostali po wojnie za wschodnią granicą.

Koordynator lokalny akcji – Katarzyna Wolska.

Poprawiony: niedziela, 28 stycznia 2018 17:07
Więcej…
 
Dokarmiamy ptaki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Wolska   
czwartek, 25 stycznia 2018 22:24

Maluszki już wiedzą, iż zima jest czasem, w którym musimy pomóc ptakom przetrwać. W związku z powyższym, w jeden z białych dni dzieci wyruszyły ciepło ubrane, z karmą dla ptaków, by porozwieszać ją na okolicznych drzewach i krzakach. Karmę otrzymaliśmy od pana leśniczego. Jak to często bywa, wśród naszych poznających z zafascynowaniem świat Tygrysków, ciekawość wzięła górę i nasi mali odkrywcy musieli koniecznie podłubać w niej paluszkami, by osobiście przekonać się co za przysmaki przygotowano dla ptaszków. Z uśmiechami wróciliśmy do przedszkola, zadowoleni w wykonania bardzo ważnej misji.

Poprawiony: czwartek, 25 stycznia 2018 22:55
Więcej…
 
Geometryczny świat Maluszków PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Wolska   
czwartek, 25 stycznia 2018 22:14

W czasie jednych z zajęć najmłodsze przedszkolaki bawiły się kolorami oraz podstawowymi figurami geometrycznymi. W czasie różnorodnych zabaw Maluszki utrwaliły oraz pogłębiły zdobytą wcześniej wiedzę oraz stworzyły ciekawe prace plastyczne, których bohaterami były ludziki i przedmioty ułożone z figur geometrycznych.

Poprawiony: czwartek, 25 stycznia 2018 22:24
Więcej…
 
Listy od Św. Mikołaja PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Wolska   
czwartek, 21 grudnia 2017 00:00

Przedszkolaki z grupy Tygryski oraz Smerfy, napisały (właściwie narysowały) listy do Św. Mikołaja. Pomysłów i marzeń o prezentach było o wiele więcej niż dzieci. Spakowana przesyłka powędrowała tradycyjną pocztą do jednej z siedzib Św. Mikołaja znajdującej się w Niemczech. Ku uciesze i zaskoczeniu przedszkolaków po ok. miesiącu do naszego przedszkola trafiła przesyłka zwrotna zaadresowana do Tygrysków i Smerfów. Dzieci poza listami otrzymały od Św. Mikołaja również kolorowanki.

Poprawiony: czwartek, 25 stycznia 2018 22:03
Więcej…
 
Mikołaj PDF Drukuj Email
Wpisany przez Joanna Nowaczyk   
niedziela, 10 grudnia 2017 19:57

06.12.2017r. już od rana czuć było w powietrzu wielkie oczekiwanie. Przecież wszystkie dzieci były grzeczne cały rok i już nie mogły doczekać się miłego gościa z białą brodą. Kiedy tylko usłyszeliśmy dzwonki reniferów wiedzieliśmy, że za chwilę będzie w przedszkolu. Przyszedł…z prezentami oczywiście. Wszystkie przedszkolaki, zarówno młodsze jak i starsze zaśpiewały dla Mikołaja piosenkę, powiedziały wierszyk a także wręczyli drobne prezenty. Mikołaj obdarował dzieci prezentami. Każdy z przedszkolaków otrzymał prezent, mógł zrobić z Mikołajem zdjęcie…teraz znowu trzeba czekać kolejny rok żeby przywitać tak długo wyczekiwanego gościa…

Poprawiony: niedziela, 10 grudnia 2017 19:58
 
Choinka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Joanna Nowaczyk   
niedziela, 10 grudnia 2017 19:55

05.12.2017r. w naszym przedszkolu stanęła piękna choinka. Wszystkie dzieci, zarówno młodsze jak i starsze chętnie ozdabiało ją bombkami i innymi dekoracjami. Drzewko wygląda ślicznie w sam raz na wizytę Mikołaja…

Poprawiony: niedziela, 10 grudnia 2017 19:57
Więcej…
 
Sanki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Joanna Nowaczyk   
niedziela, 10 grudnia 2017 19:53

Sezon zimowy w naszej szkole rozpoczął się w połowie listopada. Mamy już za sobą lepienie bałwana oraz zaliczyliśmy sanki…a dopiero 1 grudnia…

Poprawiony: niedziela, 10 grudnia 2017 19:54
Więcej…
 
„Szarotka” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Joanna Nowaczyk   
niedziela, 10 grudnia 2017 19:49

Dziś w przedszkolu (29.11.2017r.) rzecz się stała – niesłychana…Pani sekretarz przyniosła przesyłkę zaadresowaną na nasze przedszkole. Emocje sięgnęły zenitu – ponieważ do naszego przedszkola przyjechał pierwszy pluszowy gość. Dzieci zastanawiały się, czy pierwszym gościem będzie Miś czy też pani MisiowaJ Otworzyliśmy kopertę i naszym oczom ukazała się śliczna „Szarotka”. Miś Szarotka przyjechała do nas z Rudy Śląskiej z Miejskiego Przedszkola nr 45. Jak przystało na gospodarzy dzieci pięknie powitały naszego gościa, oprowadziły po przedszkolu a także dbały o to by małej Szarotce niczego nie brakowało. Naszej pani Miniowej przeczytaliśmy bajkę „Kopciuszek”, a także bawiliśmy się w segregowanie ciecierzycy, fasoli i soczewicy. Niestety Szarotka musiała wyruszyć w dalszą drogę. Grzecznie pożegnaliśmy naszego gościa, wypełniliśmy dziennik podróży pluszowej Szarotki i wysłaliśmy ją dalej, do kolejnego przedszkola – tym razem w Szczecinie. Miłej podróży Szarotko!!!!

Poprawiony: niedziela, 10 grudnia 2017 19:52
Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 15
 
 
 

 

Księga gości

Zapraszamy do pozostawienia w "Księdze Gości" swojego śladu pobytu na naszej stronie, pozdrowień, uwag , itp.