piątek, 20 lipiec 2018
 
 
 
 
   
Menu główne
Strona główna
Z życia szkoły
Osiągnięcia uczniów
Podręczniki
Patron szkoły
Szukaj
Galeria fotograficzna
Statut Szkoły
Informacje o szkole
Pierwszaki
Historia szkoły
Grono pedagogiczne
Samorząd Uczniowski
Logopeda
Rada Rodziców
Biblioteka szkolna
Zajęcia pozalekcyjne
UKS
Terminarz spotkań z rodzicami
Dla uczniów i rodziców naszej szkoły
Plan lekcji
Dzienniczek ucznia
Bezpieczny internet
Dla rodziców przedszkola
Przedszkole
Oddziały przedszkole
Sprawozdania z programów przedszkolnych
Zapisy do przedszkola
Szkolne Blogi

Pobierz bezpłatny program PIT PROJEKT 2015!
Przekaż 1% podatku swojej szkole!
Dowiedz się więcej na stronie
Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła", www.ps.org.pl

baner 6 latki

Najlepsza pora pójść do przedszkola - Przedszkole - Sokołowsko - Oddział Przedszkolny

Aktualności
Bezpieczni w czasie wakacji PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Wolska   
środa, 13 czerwca 2018 21:54

Czas wypoczynku zbliża się wielkimi krokami. Z tej okazji, dzieci przedszkolne wysłuchały pogadanki dotyczącej podstawowych zasad bezpiecznego zachowania się w czasie wakacyjnych wyjazdów, wypraw, czy zabaw.  Policjanci cierpliwie i rzeczowo tłumaczyli naszym milusińskim najważniejsze zasady, których muszą przestrzegać, by nie stała się im krzywda.  Część dzieci wykazała się dużą wiedzą związaną z omawianymi zadnieniami. Mamy nadzieję, iż wszystkie przedszkolaki zapamiętają rady policjantów i będą się do nich stosować na co dzień.

Poprawiony: środa, 13 czerwca 2018 21:56
 
Fascynujący świat pszczół PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariola Gimzicka   
wtorek, 15 maja 2018 20:34

15 maja 2018 r. gościliśmy w naszej szkole pana, który opiekuje się pszczołami,  z pasieki  „Boża Iskierka”. Autorem projektu jest Mistrz Pszczelarstwa, p. Aleksander Rębacz. W zamian za troskliwą opiekę pszczoły uchylają mu rąbka tajemnicy ze swojego wewnętrznego, ale jakże fascynującego, lecz niestety zanikającego świata. Zajęcia miały charakter edukacyjny i były dostosowane do wieku dzieci. W niemal teatralnym otoczeniu i za pomocą podstawowych narzędzi pszczelarskich pracownicy pasieki przybliżyli słuchaczom świat tych niesamowitych owadów. Podczas zajęć przedszkolaki i uczniowie poznali zwyczaje pszczół i niesamowitą drogę od kwiatka do miodu, degustowali miód oraz pyłek kwiatowy zwany pyłkiem życia, oglądali żywe pszczoły w szklanym ulu, mogli dotknąć plastra pszczelego. Na zakończenie zajęć otrzymali słoiczek miodu, pałeczkę do miodu, świeczkę i dyplom.

Poprawiony: wtorek, 15 maja 2018 20:48
Więcej…
 
IV Ogólnopolski Maraton Przedszkolaków PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Wolska   
wtorek, 15 maja 2018 18:26

Przedszkolaki z Sokołowska dbając o zdrowie przyłączyły się do IV Ogólnopolskiego Maratonu Przedszkolaków SPRINTEM DO MARATONU. Najpierw odbyła się część teoretyczna, podczas której nasi milusińscy poznali podstawowe wiadomości dotyczące maratonu oraz rozwiązali quiz sportowy. Następnie przystąpiliśmy do rywalizacji biegowej. Na boisku szkolnym swoich sił próbowały wszystkie dzieci, nawet te najmniejsze. Przy pięknej pogodzie oraz wspaniałym dopingu koleżanek i kolegów z klasy II, nasi mali sportowcy pokonali, biegnąc lub maszerując, dystans 500 m. Były uśmiechy, rywalizacja, zmęczenie, trafiło się nawet kilka złapanych zająców – na szczęście niegroźnych;) Po skończonym biegu wszystkie przedszkolaki otrzymały zasłużone medale oraz dyplomy. Sportowe potyczki zakończyły się stworzeniem, wspólnie z uczniami klasy II, krótkiego wierszyka zachęcającego do uprawiania sportów i dbania o swoje zdrowe każdego dnia. Jego treść prezentujemy poniżej:

Sokołowsko, to miejscowość sportowa,

nikt przed bieganiem się nie chowa.

Biegamy, skaczemy i zdrowo żyjemy,

po górach chodzimy i owoce jemy.

Dzisiaj każdy -  nie tylko Maciek, Bartek i Ola

przebiegli maraton z „Bliżej Przedszkola”.

Poprawiony: wtorek, 15 maja 2018 20:22
Więcej…
 
Dzień Bibliotekarza i Bibliotek PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Wolska   
wtorek, 08 maja 2018 20:25

Z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek Tygryski wybrały się z wizytą do p. Krystyny Kubiak – nauczyciela bibliotekarza pracującego w naszej placówce. Maluszki wykonały laurkę oraz prezent dla pani nauczycielki. Było dużo ciepłych słów i emocji oraz zaskoczenia:) Po złożonych życzeniach Tygryski wysłuchały „smacznych” wierszy o owocach oraz o wesołych przygodach małych i dużych zwierzaków.

W Polsce Dzień Bibliotekarza i Bibliotek obchodzony jest od 1985 roku. Jest to święto podsumowujące pracę, osiągnięcia zawodowe i budowanie wizerunku bibliotek, a także samych bibliotekarzy.

Poprawiony: wtorek, 08 maja 2018 20:48
Więcej…
 
Dzień Ziemi – święto naszej planety! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Wolska   
wtorek, 24 kwietnia 2018 19:19

Maluszki, by poznać i lepiej zrozumieć zagadnienia związane z ochroną przyrody, uczestniczyły w zajęciach poświęconych ekologii. Tygryski poznały Michałka – bohatera wiersza, który uczył dzieci segregacji odpadów. Następnie Maluszki przeniosły się nad rzekę nieopodal lasu, niestety bardzo zabrudzoną, pełną różnorodnych odpadów pozostawionych przez ludzi. Dzieci z ogromną ochotą przystąpiły do segregowania śmieci wg rad Michałka. Maluszki obejrzały również przedstawienie w wykonaniu uczniów kl. I i II, poświecone zagadnieniom ekologii pt. „Królewna Śmieszka i ekoludki”.

Pod koniec dnia, Tygryski posprzątały teren wokół szkoły oraz w jego bezpośrednim sąsiedztwie. Pracy było mnóstwo, nauki również, ale jak zawsze nie zabrakło w tym wszystkim uśmiechu i dobrej zabawy.

Poprawiony: wtorek, 24 kwietnia 2018 19:38
Więcej…
 
Zdrowe śniadanko PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Wolska   
wtorek, 17 kwietnia 2018 18:25

Tygryski próbowały dziś swoich sił przygotowując zdrowe śniadanko. Ciężko było czasem opanować sztukę władania plastikowymi nożykami, ale Maluszki wytrwale robiły swoje smaczne i zdrowe kanapki, które posypały zieloną cebulką samodzielnie zasadzoną i podlewaną.

Poprawiony: wtorek, 17 kwietnia 2018 19:04
Więcej…
 
Maluszki z wizytą w bibliotece szkolnej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Wolska   
wtorek, 17 kwietnia 2018 18:08

Tygryski wybrały się dziś w odwiedziny do biblioteki szkolnej. Pani bibliotekarka opowiedziała nam o zasadach zachowania w bibliotece, następnie słuchaliśmy wesołych i mądrych wierszyków autorstwa W. Chotomskiej.

 
Świąteczne przygotowania u Tygrysków PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Wolska   
piątek, 30 marca 2018 22:26

Maluszki przygotowując się do świąt wykonywały liczne ozdoby wielkanocne, pisanki z soli, kurczaki, prace plastyczne ozdabiane korkami i pomponami maczanymi w farbie oraz kartki świąteczne. Na koniec naszych Tygrysków odwiedził zajączek zostawiając dzieciom list, a w nim zadanie do wykonania, z którym nasi najmłodsi Milusińscy poradzili sobie znakomicie:).

Poprawiony: piątek, 30 marca 2018 22:56
Więcej…
 
Światowy Dzień Wody PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Wolska   
niedziela, 25 marca 2018 21:56

Co pływa, co tonie, co rozpuszcza się w wodzie, a co nie, oraz wiele innych eksperymentów przeprowadziły Tygryski z okazji Światowego Dnia Wody. A że poza brykaniem, chlapanie w wodzie jest tym, co Tygryski uwielbiają najbardziej, więc zabawy było co niemiara.

Poprawiony: niedziela, 25 marca 2018 22:08
Więcej…
 
Wiosno, czekamy na ciebie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Wolska   
niedziela, 25 marca 2018 21:41

Maluszki stęsknione już za ciepłymi i słonecznymi dniami oraz zabawami w ogrodzie przedszkolnym, przywołują wiosnę siejąc w kąciku przyrody rzeżuchę, cebulkę, owies oraz sadząc wiosenne kwiaty.

Poprawiony: niedziela, 25 marca 2018 21:56
Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 16
 
 
 

 

Księga gości

Zapraszamy do pozostawienia w "Księdze Gości" swojego śladu pobytu na naszej stronie, pozdrowień, uwag , itp.